Autism@IT

Mentoringový program Autism@IT je unikátní školící a mentoringová forma učení IT dovedností. 

Jak název napovídá, tento projekt se zaměřuje na podporu osob s autistickým spektrem. 

Program byl vytvořen ve spolupráci s odbornými partnery, tak aby byly pokryty všechny potřeby zúčastněných osob. 

Všechny naše IT programy v sobě propojují 3 základní pilíře: 

  • Podpora a individuální přístup ke studentovi
  • Podpora a individuální přístup k mentorovi, koučovi, školiteli
  • Šíření povědomí a osvěty na téma Autismus 

Dovolte nám, abychom Vám ve spolupráci se společností D&O Consulting tento program v základních bodech představili. 

Student programu

Osoba s poruchou autistického spektra. Člověk, který má blízko k IT oblasti a již v IT oboru pracuje, ale jeho práce ho nenaplňuje, nebo v oboru IT vůbec nepracuje, ale cítí, že tento směr je jeho snem. 

Člověk, který díky svému zařazení do spektra autismu, je povětšinou nadprůměrně inteligentní a v oboru IT může mít velkou budoucnost. Jeh ho brzdí jeho nízké sebevědomí, a tak trochu strach, že ho okolí nepřijme takového, jaký je. 

Mentor v programu

Mentor je člověk ze společnosti, se kterou na daném programu spolupracujeme. Program je navržen tak, aby jeden student měl k sobě vždy dva mentory a ideální kombinací je mentor zaměřující se především na hard skills v IT oboru a druhý mentor v pozici Leadra, manažera, ředitele, který stále rozumí oboru IT, ale zároveň má přesah na soft skills, jako je komunikace na pracovišti, mezi kolegy, apod. 

Podpora pro studenta
Podpora pro mentora

Součástí daného programu je zajištění odborných garantů v oblasti podpory. Jedním z garantů je spolek KC Adventor, který se specializuje na podporu osobu na spektru autismu, a v projektu je jako podpůrná složka pro osobu na spektru autismu. Druhým garantem je odborná podpora pro mentora, a to formou supervizora, vyškoleného kouče a terapeuta, který s mentory vede pravidelné schůzky.